Fotograf Grubu
Merhaba,

Ne mutlu ki @fotografgrubu çatısı altında yapacağımızı duyurduğumuz ve 1.grubumuzla uygulamaya başladığımız etkinliklere umduğumuzdan çok fazla ilgi gösterildi. Gelen talepler üzerine yeni bir grup olarak 2.grubumuzu da oluşturduk ve bu grubumuz da 29 Eylül 2016 günü itibari ile çalışmalarına başlayacaktır.

Ekte her iki grubun etkinlik takvimini ayrı ayrı ve toplu olarak bulabilirsiniz. Takvimi aynı zamanda http://fotografgrubu.com/takvim adresinden de güncel olarak takip edebilirsiniz. Zorunlu bir nedenle etkinlik gün ve saatlerinde değişiklik olduğunda bu takvim güncellenecek ve duyurulacaktır.

Aşağıda bazı konularda sizi madde madde bilgilendirmek istiyoruz;

1. Gruplardaki tüm arkadaşlarımıza aynı ya da benzer etkinlik serisini gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.

2. İstanbul dışına yapacağımız "Yedigöller Çekim Gezisi" ve "Ada'da Kahvaltı" etkinliğimiz dışındaki tüm etkinliklerimiz bildiğiniz gibi tamamen ücretsizdir.

3. Yedigöller gezimizi bir turizm firması üzerinden yapmak, maliyeti bu etkinliğe katılan arkadaşlarımıza (biz dahil) eşit bölmek istiyoruz. Katılımcı arkadaşlarımızın içerisinde turizm işiyle uğraşan varsa gezimizin daha ekonomik ve verimli olması adına yardımlarını rica ederiz. Ada'da tüm katılımcılarımızla yapacağımız kahvaltıda da tüm arkadaşlarımız (biz dahil) kendi tutarını kahvaltı yapılan mekana ödeyecektir.

4. Şu anda iki grup halinde ulaştığımız sayı 60 kişinin üzerindedir. Programımızı verimli bir biçimde uygulayabilmek için tüm arkadaşlarımızın genel olarak bir grup disiplini içinde davranmaları gerekmektedir. Bu anlamda gruplar arası geçişler yapılmayacak, her arkadaşımız bulunduğu grup ile çalışmaya devam edecektir. Programın istenen sonuca ulaşması adına bir yandan gruplar disiplinine uyarken, diğer yandan da tüm arkadaşların birlikte olabileceği Yedigöller gezisi ya da Ada'da kahvaltı/çekim gezisi gibi yeni organizasyonlar yapacağız.

5. Bir nedenle kendi grubunun herhangi bir etkinliğine katılamamış olan arkadaşlarımız, diğer grubun ilgili etkinliğine katılarak serisini tamamlayabilecektir. Bu amaçla toplu etkinlik takvimi takip edilebilir.

6. Grupların bundan sonraki etkinliklerini çeşitli kanallardan duyuracağız, ancak kayıtlarını yaptırmış arkadaşların tekrar kayıt formu doldurmalarına gerek yoktur. Grup denge ve düzenlerinin sağlanması adına tüm arkadaşlarımızın kendi gruplarının takvimlerini takip ederek düzenli katılımda bulunmalarını seriden faydalanmak için öneriyoruz.

7.Şu anda oluşan iki grup ile önümüzdeki takvim ne mutlu ki dolmuş durumda. İlerleyen haftalarda, takvimimizin hafiflemesi ile 3. bir grup daha oluşturmayı hedefliyoruz. Aramıza katılmayı isteyen arkadaşlarınıza duyurularımızı takip etmelerini iletebilirsiniz.

8.Hep belirttiğimiz gibi etkinliklerimizin amacı sosyalleşerek ve paylaşarak fotoğrafik anlamda kendimizi geliştirmek. Şüphesiz iyi sonuçlara ulaşabilmek adına hepimize önemli görevler düşüyor. En önemli görev paylaşmayı gerçekleştirebilmek. Bu amaçla tüm arkadaşlarımızdan, gruplarda bulunan diğer arkadaşlarımızla azami paylaşımı, desteği ve yardımlaşmayı geliştirebilmek adına gayret göstermesini rica ediyoruz. Bu anlamda tüm katılımcılar, özellikle fotoğraf yolculuklarına yeni başlamış aramızdaki arkadaşlara destek olmayı temel görev edinmelidir.

9.Kesinlikle inanıyoruz ki gruplarımızın etkinlikleri sona erdiğinde, hem tek tek tüm arkadaşlarımız daha etkili fotoğraflar üretiyor hale gelecekler, hem de birbirimizle çok keyifli dostluklar kurmuş olacağız.

Bu yazışma vesilesiyle tüm arkadaşlarımıza, iyi bayramlar, iyi tatiller ve iyi ışıklı günler diliyoruz.

Arel Kalender          Ufuk Agun